+90 332 350 70 81

Sosyal Medyada Biz}

Uyarlama

Uyarlama

ERP uygulama uzmanları, bir şirketin iş gereksinimlerini ve hedeflerini analiz eder ve bu gereksinimleri karşılayan ERP çözümleri önerir. ERP uygulama sürecinde doğru yapılandırma ve veri yapısı parametrelerinin karşılandığından emin olmak için şirket içindeki çapraz işlevli ekiplerle yakın çalışırlar. Uzmanlıklarından yararlanarak, ERP kullanıma sunma takviminin tutulmasını ve proje sonuçlarının belirlenen hedeflere ulaşmasını sağlarlar.

ERP uygulama danışmanları, şirketin ERP kaynaklarıyla daha fazlasını başarmasına yardımcı olabilecek iş süreci geliştirmelerini de önerir. Ayrıca, kullanıcı kabul testi (UAT), personel eğitim atölyeleri ve şirket bilgi tabanına ERP prosedür dokümantasyonu geliştirip yayınlama yoluyla kullanıcı kabulünü en üst düzeye çıkarmada çok önemli bir rol oynarlar.

Neden ERP Uygulama Danışmanları ile Çalışmalısınız?
ERP uygulama danışmanlarının işe alınması, belirli ERP çözümleriyle çalışma konusunda kapsamlı bilgi ve uygulamalı deneyim getirdikleri için başarılı bir ERP uygulamasını garanti eder. ERP uygulama uzmanları, bu yetenekleri, şirketlerin yeni bir ERP çözümü sunduğu ve bu nedenle işleri başlatmak için uzman yardımına ihtiyaç duyduğu projelere uygular. Ayrıca, uygulama sürecinde ERP yazılımını test etme ve sorun giderme gibi belirli ERP ihtiyaçlarını da çözerler. Şirketler ayrıca, ERP uygulama danışmanlarının, atölye çalışmaları ve eğitim başlangıç ​​kampları aracılığıyla dahili teknik ekiplerin ve son kullanıcıların kapasite geliştirmesini yapma becerisinden de yararlanır.

Ayrıca, ERP uygulama danışmanları aşağıdaki alanlarda önemli bilgiler ve destek sunar:

Sistem Seçimi ve Kurulumu

ERP uygulama danışmanları, şirketlerin bir dizi seçenek arasından bir ERP yazılım çözümü seçmenin karmaşık ve çoğu zaman zorlu süreçlerinde gezinmelerine yardımcı olur. Gereksinimlerin rasyonelleştirilmesi ve kapsamlı araştırmalar yoluyla, en iyi yarışmacıların kısa bir listesini önerirler. Bir kazanan seçildikten sonra, ERP uygulama mühendisi, donanım, ağ ve veritabanı altyapısı gibi kritik ERP sistemi yazılım bağımlılıklarının belirlenmesine ve güvence altına alınmasına yardımcı olabilecek kurulum sürecini üstlenir.

Veri Entegrasyonu, Test Etme ve Doğrulama

ERP uygulama danışmanları, dahili ve harici veri kaynaklarını ERP yazılım sistemine bağlayarak becerilerini veri içe aktarma sürecine de uygularlar. Bu, yeni sistemin kullanılabilirliğini belirleyen görev açısından kritik bir adım olduğundan, deneyimli bir ERP uygulama uzmanıyla çalışmak çok önemlidir. Dahili ekiplerle yakın bir şekilde çalışarak, yapılandırma, dönüştürme ve aktarım gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için yeni sisteme aktarılan verileri test eder ve doğrularlar.

Kullanıcı Eğitimi ve Prosedür Geliştirme

ERP uygulama danışmanları, yeni sistemin kritik bir benimseme düzeyine ulaşmasını sağlayan temel adımlar olan kullanıcı eğitimi ve prosedür geliştirmeyi üstlenir. Eğitim programları, bölüm çalıştaylarını, eğitim videolarını ve web seminerlerini içerebilir. Ayrıca, günlük kullanıcılara sistemin nasıl kullanılacağına ilişkin prosedür belgeleri sağlayan, yaygın sorunları gideren ve mevcut özelliklerin verimli kullanımı yoluyla daha yüksek üretkenlik elde eden temel bir faaliyet olan prosedür geliştirme faaliyetlerini de üstlenirler.

Geçiş ve Takip Desteği

ERP uygulama danışmanları, sistem çalışmasının tüm yönlerini sağlayarak ve ortaya çıkabilecek sorunları gidererek ERP uygulamasının geçiş aşamasını yönetir. Şirketler, ERP uygulama uzmanlarıyla çalışmaktan fayda sağlar çünkü son kullanıcılar kullanmaya başladıkça yeni sisteme göz kulak olabilirler. Ayrıca, hem sistemle ilgili hem de kullanıcıyla ilgili olarak ortaya çıkabilecek sorunlarla ilgilenen takip aşamasında, bunları sırasıyla sürekli doğrulama ve düzgün çalışmanın doğrulanması ve devam eden kullanıcı eğitimi ve desteği yoluyla çözerler.

01 Temmuz 2021
15 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN