+90 332 350 70 81

Sosyal Medyada Biz}

Raporlama

Raporlama

Proje durum raporu, projenizin mevcut durumunu aktarmanın bir yoludur. Durum raporu, Üreticiler ve Proje Yöneticileri tarafından müşterileri, ekip üyelerini ve paydaşları güncel tutmak için kullanılan önemli bir iletişim aracıdır.

Proje yöneticisi terimlerine çevrildiğinde bu, proje yaşam döngüsü boyunca ekibinize ve müşterinize neyin ne olduğunu düzenli olarak söylemek için bir plana ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.

Bir proje durum raporu, tek bir projeyle ilişkili tüm kritik iş çabalarını, ilerlemeyi ve riski içerir. İşlerin nerede olduğunun anlık bir görüntüsünü aktarır. Bu sayede,

  • Kuruluş ve paydaşlar arasında iletişim çabaları kolaylaşır
  • Projenin kilit unsurları hakkında bilgi toplamak ve yaymak kolaylaşır
  • Paydaşların karar vermek için gerekli tüm bilgilere sahip olduğundan emin olunur
  • Proje etrafındaki temel mesajlar ve hedefler güçlenir
  • Geçmiş olayların, eylemlerin ve kararların kaydı tutulur

Proje durum raporları, ekibinizde sorumluluk ve sahiplenme yaratır. Sorunları ortaya çıkarır, riskleri azaltır ve hepsinden önemlisi proje hedeflerinize doğru ilerlemenizi sağlar ve böylece ödenen bedelin değer sağladığına dair güven verir.

Proje durum raporları, proje planınız hazırlandıktan ve işler harekete geçtikten sonra oluşturulur. Süper kesinlik elde etmek istiyorsak, bu İzleme ve Kontrol aşamasındadır. Genellikle haftalık veya aylık olarak gönderilir.

01 Temmuz 2021
17 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN